• Vážení rodičia, tu nájdete niekoľko potrebných informácií:

OZNÁMENIE O ZÁPISE

V Základnej škole s materskou školou Hargašova 5 bude
      zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025:
      12.04.2024 (15.00 - 18.00) a  13.04.2024 (8.00 - 12.00).

Rodičovské združenie pre rodičov budúcich prvákov sa bude konať:
      v pondelok 08.apríla 2024 o 17.00 v školskej jedálni (budova C)

Deň otvorených dverí pre rodičov predškolákov bude v piatok 12.apríla 2024 o 8.00 v budove C.
      (Táto aktivita je dobrovoľná.)

Na zápis, ktorý bude prebiehať prezenčnou formou bude možné si zarezervovať termín, ktorý bude vyhovovať vám cez REZERVOVAŤ TERMÍN.
      Bližšia informácia k rezervácii termínu: Najskôr treba vyplniť prihlášku, na nej dostanete pridelený kód. Vyplnenú prihlášku musí škola akceptovať (potvrdiť). Až potom sa dá rezervovať termín. Ak škola prihlášku akceptovala, kliknite na REZERVOVAŤ TERMÍN, zadajte kód, ktorý ste dostali pri podaní prihlášky. Prosíme o trpezlivosť pri čakaní na akceptáciu.

Zápisu sa spolu s dieťaťom zúčastňujú obaja rodičia. Treba predložiť občianske preukazy a rodný list dieťaťa k nahliadnutiu pre kontrolu správnosti údajov v prihláške.
      SPLNOMOCNENIE (ak sa nemôže zápisu zúčastniť jeden z rodičov, je potrebné mať splnomocnenie vytlačené, vypísané a podpísané)

K zápisu je potrebné urobiť nasledovné:

1. Vyplniť elektronnickú prihlášku v období od 02.04.2024, 7:00 hod. do 10.04.2024, 23:59 hod. Prihlášku nie je nutné vytláčať, my ju pripravíme každému z vás na prezenčný zápis.

ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA    (elektronická prihláška na zápis do 1. ročníka UZAVRETÁ)

(po vyplnení a odoslaní prihlášky dostanete na mail uvedený v prihláške potvrdzujúci mail od "Mailová služba Edupage.org")

2. Vytlačiť a vypísať Vyhlásenie zákonných zástupcov dieťaťa (údaje o oboch rodičoch a podpisy oboch rodičov)

VYHLÁSENIE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV

3. Vytlačiť si prihlášku/žiadosť do školského klubu detí, vyplniť ju a doniesť na zápis v prípade, ak máte o túto službu záujem. (ak nemáte možnosť si prihlášku vytlačiť, budeme mať pripravené aj prázdne tlačivá)

PRIHLÁŠKA DO ŠKD

4. Ak máte záujem o vyučovanie ANGLICKÉHO JAZYKA metódou CLIL, je potrebné urobiť

ONLINE PRIHLÁSENIE  neaktívne

nektívne

Pokračovanie v predprimárnom vzdelávaní (bývalý odklad):  Ak rodičia uvažujú o pokračovaní v predprimárnom vzdelávaní, treba vyplniť elektronickú prihlášku, prísť ju overiť v určený termín (obaja rodičia s dokladmi - občianske preukazy a rodný list dieťaťa) a tento zámer oznámiť materskej škole, ktorá vám podá ostatné potrebné informácie.

• Ak dieťa po dovŕšení 6 rokov nedosiahne školskú zrelosť, je potrebné predložiť zástupkyni riaditeľa pre MŠ nižšie uvedené doklady. Na základe toho riaditeľka rozhodne o POKRAČOVANÍ plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ.
        • Portrebné doklady, ktoré odovzdáte v materskej škole:

• písomný súhlas / vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie (pre našu MŠ je spadové CPP Fedákova 3),
          • písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast,
          • informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia

Ak ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne  najneskôr 1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dovŕšilo siedmy rok veku, plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole.

Ziadost_o_pokracovanie_plnenia_PPV.doc

Suhlas_lekara_s_pokracovanim_PPV.docx

Informovany_suhlas_pokracovanie.docx

Suhlas_rodica.docx

Predčasné zaškolenie: plnenie povinnej školskej dochádzky dieťaťu, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku k 31.augustu daného roka.

Ak uvažujete o predčasnom zaškolení vášho dieťaťa, treba vyplniť elektronickú prihlášku a je nutné predložiť aj žiadosť o predčasné zaškolenie a ostatné doklady podľa § 19 ods. 4 zákona 245/2008 Z. z., ktorými sú: súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast a doklad o získaní predprimárneho vzdelania.

ŽIADOSŤ O PREDČASNÉ ZAŠKOLENIE

POMÔCKY pre prváka

Ponúkame vám možnosť zakúpiť pomôcky pre vášho prváka cez internet, cez firmu Daffer, ktorá sady pomôcok nastavila podľa našich požiadaviek.  www.daffer.sk/11705

Odporúčame vám objednať si dovoz pomôcok zdarma do školy. Budú dodané v priebehu augusta a žiaci ich dostanú v septembri.

Pomôcky pre vášho prváka si samozrejme môžete zakúpiť aj individuálne v papiernictve podľa tohto zoznamu:  POMÔCKY PRE PRVÁKA.