• Zmena termínu jesenných prázdnin

• Z dôvodu celoplošného testovania sa upravuje termín jesenných prázdnin, ktoré sa presúvajú na piatok 30. októbra a pondelok 2. novembra.  Okrem jesenných prázdnin budú mimoriadne školské prázdniny aj v piatok 6. novembra a v pondelok 9. novembra 2020.

• Sprísnenie opatrení a zmena organizácie vyučovania a ŠKD

vychádzajúc z nových opatrení a z rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu s účinnosťou od 12.10.2020 do odvolania ZŠ s MŠ, Hargašova 5 pristupuje k sprísneniu opatrení a k zmene organizácie a prevádzky vo vyučovaní a v ŠKD:

a)ŠKD pre 4.roč. bude z organizačno-prevádzkových a personálnych dôvodov len do 14,00 hod.

b)Ranný ŠKD je zrušený

c)Prevádzka ŠKD bude do 16.30

d)Vyučovanie: bude prebiehať bez delenia na skupiny, vyučovať sa bude celá trieda spolu - TŠV, NBV/ETV, INF, THD, ANJ, NEJ

e)Školské krúžky sa nekonajú

Manuál opatrení

Rozhodnutie ministra školstva

• Jesenný zber papiera

• Od 12.10. do 23.10. bude prebiehať jesenný zber papiera. Starý papier, okrem kartónov, možno nosiť ku kotolni ZŠ v čase ráno od 7.30 do  8.00 a poobede od 16.00 do 17.00.

LETÁK

• Od 12.10. sme opäť v zelenej fáze

• Od 12.10. 2020 sme opäť v zelenej fáze semafóra:

• rúška povinné pre žiakov 2. stupňa v triedach aj v interiéri školy
            • rúška odporúčané pre žiakov 1. stupňa v triedach, povinné v ostatných priestoroch školy
            • vstupy do budov a časový harmonogram ostávajú nezmenené

7:35 h =    1.a 3.ročník, 5.a 8.ročník

7:45 h =    2.a 4. ročník, 6.,7.a 9.ročník

• ranná a dlhá ŠKD je v nezmenenej prevádzke pri minimalizovaní premiešavania detí z oddelení
            • prestávky a zvonenie budú v pôvodnom režime, ktorý nájdete TU
            • vyučovanie prebieha štandardným spôsobom
            • telesná a športová výchova nebude prebiehať v telocvični, ale výlučne v školskom areáli. V prípade nepriaznivého počasia sa telesná a športová výchova realizuje teoretickou formou.
            • telocvične a vnútorné športové priestory školy sa do odvolania nevyužívajú
            • Hudobnú výchovu realizovať len teoretickou formou.
            • konzultácie s učiteľmi prebiehajú mailovou a telefonickou formou
            • podmienky vstupu do školy nájdete TU
            • stále platí, že zákonný zástupca predkladá vyhlásenie o bezinfekčnosti po každom prerušení dochádzky žiaka v trvaní viac ako 3 dni (vrátane sviatkov a víkendov)
            • pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast
            • krúžková činnosť začína od 12.10.2020. Krúžky sa realizujú v triedach a učebniach za dodržania hygienických opatrení. Pohybové a  športové krúžky sa realizujú v exteriéri za priaznivého počasia, v prípade nepriaznivého počasia sa konať nebudú.
            • Prevádzka školy od 12.10.2020
            • viac o zelenej fáze nájdete v tomto dokumente