od štvrtka 1.4.2021 do utorka 6.4.2021 sú veľkonočné prázdniny.

Vyučovanie bude po prázdninách pokračovať v rovnakom režime ako pred prázdninami, t.z. 2.stupeň dištančne, 1.stupeň prezenčne podľa rovnakých kritérií ako pred prázdninami. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva platného do 11.4.2021.

• !ZMENA! Obnovenie prezenčného vyučovania pre žiakov 1.stupňa

• Na základe zmeny rozhodnutia ministra školstva zo dňa 19.3.2021 od pondelka 22.3.2021 obnovujeme prezenčné vyučovanie pre žiakov 1.stupňa, prednostne pre deti rodičov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce a pracovníkov z kritickej infraštruktúry. Ale môžu prísť aj žiaci, ktorí nemajú prístup k online vzdelávaniu, alebo ak situácia v rodine neumožňuje dieťaťu plnohodnotne sa vzdelávať z rôznych dôvodov.

Bližšie informácie k prevádzke:

- prevádzka školy od 7.35 do 16.30

- v budove 1.stupňa sa učia žiaci 1. a 2.ročníka - vstup do budovy podľa označených vchodov

- v budove 2.stupňa sa učia žiaci 3. a 4.ročníka - vstup do budovy podľa označených vchodov

- pred vstupom do budovy žiak odovzdá učiteľovi čestné vyhlásenie (11a)

- dieťa prejde ranným filtrom (meranie teploty, dezinfekcia)

- vyučovanie začína o 8.00 podľa platného rozvrhu hodín

- skrátili sme veľkú prestávku, koniec:  4.hodiny o 11.30

5.hodiny o 12.25

6.hodiny o 13.20

- výchovy v prípade priaznivého počasia realizované v školskom areáli

- školská krúžková činnosť sa konať nebude

- ŠKD - ranný sa neotvára, poobedný do 16.30, bez premiešavania detí

- ŠKD pre 4.ročník zrušený

- stravovanie v školskej jedálni

- nezabudnúť si čipy na dochádzku a na stravu

Rozhodnutie ministra

Čestné vyhlásenie

• Vyučovanie pre žiakov, ktorých rodičia nemôžu pracovať z domu

• Od pondelka 8.3.2021 sa otvára škola pre žiakov 1. stupňa, ktorých rodičia nemôžu pracovať z domu a prejavili záujem o prezenčné vzdelávanie prostredníctvom prieskumu cez EduPage.

Podmienkou, však stále, je platný negatívny test alebo potvrdenie o výnimke a čestné vyhlásenie s prehlásením o nemožnosti pracovať z domu (obaja zákonní zástupcovia).

• škola bude otvorená od 7.30 do 16.00
            • so žiakmi v škole budú pracovať pani vychovávateľky a iný pedagogický personál
            • vyučovanie v skupinách po ročníkoch (možnosť pripojenia sa k online vyučovaniu so svojou triedou - potrebné vlastné slúchadlá, vhodné by bolo doniesť svoj PC)
            • po vyučovaní ŠKD do 16.00
            • obed v školskej jedálni (treba si nahlásiť - žiaci 2. - 4.ročníka, žiaci 1.ročníka sú prihlásení podľa prejaveného záujmu na prezenčné vyučovanie)

Ostatní žiaci 1. stupňa budú mať vyučovanie nezmenenou formou, t.z. dištančne online podľa doposiaľ používaného rozvrhu hodín.

Žiaci 2. stupňa pokračujú dištančným online vyučovaním.

Prevádzka od 8.3.21 (Pravidlá online vzdelávania)

Čestné vyhlásenie platné k 8.3.2021

Rozhodnutie ministra platné k 8.3.2021

• Otvorenie školy od 8.3.2021

• Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 2.3.2021 a so súhlasom zriaďovateľa vedenie ZŠ s MŠ oznamuje, že s cieľom spomaliť šírenie infekcie koronavírusu a obmedziť mobilitu obyvateľstva sa s účinnosťou od 8.3.2021 do 21.3.2021 môžu prezenčne vzdelávať „prednostne žiaci základných škôl na prvom stupni, ktorí sú deťmi zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, alebo žiaci, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu“. Do tejto kategórie nepatria len zamestnanci kritickej infraštruktúry, ale aj policajti, predavači a predavačky, učitelia v materských školách, na prvom stupni základných škôl, cestári, zamestnanci odpadového hospodárstva, technických služieb a podobne.

Podmienkou prezenčného vzdelávania žiakov 1. stupňa je negatívny test zamestnancov a zákonného zástupcu, alebo potvrdenie o výnimke. Žiak v deň nástupu odovzdá čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, v ktorom sa nachádza aj prehlásenie o tom, že:

a) zákonný zástupca – samoživiteľ alebo osamelý rodič nemá možnosť vykonávať prácu z domácnosti,

b) obaja zákonní zástupcovia žiaka žijúci v spoločnej domácnosti nemajú možnosť vykonávať prácu z domácnosti.

Vážení rodičia, z dôvodu zabezpečenia organizácie vyučovania Vás žiadame, aby ste do piatka 5.3.2021 do 9.00 odpovedali na otázku, ktorá Vám bola zaslaná cez EduPage (nájdete ju v sekcii Prihlasovanie).

S organizáciou fungovania základnej školy pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu Vás oboznámime po uzatvorení a vyhodnotení prieskumu.

Čestné vyhlásenie platné k 8.3.2021

Rozhodnutie ministra platné k 8.3.2021