• Vážení rodičia, tu nájdete niekoľko potrebných informácií:

OZNÁMENIE O ZÁPISE

V Základnej škole s materskou školou Hargašova 5 bude
      zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025:
      12.04.2024 (15.00 - 18.00) a  13.04.2024 (8.00 - 12.00).

Rodičovské združenie pre rodičov budúcich prvákov sa bude konať:
      v pondelok 08.apríla 2024 o 17.00 v školskej jedálni (budova C)

Deň otvorených dverí pre rodičov predškolákov bude v piatok 12.apríla 2024 o 8.00 v budove C.
      (Táto aktivita je dobrovoľná.)

Na zápis, ktorý bude prebiehať prezenčnou formou dostanú všetky deti a ich rodičia pozvanie s konkrétnym dňom a časom po uzatvorení elektronickej prihlášky do 1.ročníka, t.z. po 10.4.2024 mailom.

Zápisu sa spolu s dieťaťom zúčastňujú obaja rodičia. Treba predložiť občianske preukazy a rodný list dieťaťa k nahliadnutiu pre kontrolu správnosti údajov v prihláške.
      SPLNOMOCNENIE (ak sa nemôže zápisu zúčastniť jeden z rodičov, je potrebné mať splnomocnenie vytlačené, vypísané a podpísané)

K zápisu je potrebné urobiť nasledovné:

1. Vyplniť elektronnickú prihlášku v období od 02.04.2024, 7:00 hod. do 10.04.2024, 23:59 hod. Prihlášku nie je nutné vytláčať, my ju pripravíme každému z vás na prezenčný zápis.

ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA    (elektronická prihláška bude spustená 2.4.2024)

(po vyplnení a odoslaní prihlášky dostanete na mail uvedený v prihláške potvrdzujúci mail od "Mailová služba Edupage.org")

2. Vytlačiť a vypísať Vyhlásenie zákonných zástupcov dieťaťa (údaje o oboch rodičoch a podpisy oboch rodičov)

VYHLÁSENIE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV

3. Vytlačiť si prihlášku/žiadosť do školského klubu detí, vyplniť ju a doniesť na zápis v prípade, ak máte o túto službu záujem. (ak nemáte možnosť si prihlášku vytlačiť, budeme mať pripravené aj prázdne tlačivá)

PRIHLÁŠKA DO ŠKD

4. Ak máte záujem o vyučovanie ANGLICKÉHO JAZYKA metódou CLIL, je potrebné urobiť

ONLINE PRIHLÁSENIE

Kliknutím na obrázok sa zobrazí celý letáčik - aktívne bude 2.4.2024

Pokračovanie v predprimárnom vzdelávaní (bývalý odklad):  Ak rodičia uvažujú o pokračovaní v predprimárnom vzdelávaní, treba vyplniť elektronickú prihlášku, prísť ju overiť v určený termín (obaja rodičia s dokladmi - občianske preukazy a rodný list dieťaťa) a tento zámer oznámiť materskej škole, ktorá vám podá ostatné potrebné informácie.

Predčasné zaškolenie: plnenie povinnej školskej dochádzky dieťaťu, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku k 31.augustu daného roka.

Ak uvažujete o predčasnom zaškolení vášho dieťaťa, treba vyplniť elektronickú prihlášku a je nutné predložiť aj žiadosť o predčasné zaškolenie a ostatné doklady podľa § 19 ods. 4 zákona 245/2008 Z. z., ktorými sú: súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast a doklad o získaní predprimárneho vzdelania.

ŽIADOSŤ O PREDČASNÉ ZAŠKOLENIE

POMÔCKY pre prváka

Ponúkame vám možnosť zakúpiť pomôcky pre vášho prváka cez internet, cez firmu Daffer, ktorá sady pomôcok nastavila podľa našich požiadaviek.  www.daffer.sk/11705

Odporúčame vám objednať si dovoz pomôcok zdarma do školy. Budú dodané v priebehu augusta a žiaci ich dostanú v septembri.

Pomôcky pre vášho prváka si samozrejme môžete zakúpiť aj individuálne v papiernictve podľa tohto zoznamu:  POMÔCKY PRE PRVÁKA.