• Čo znamená karanténa?

• Podľa RÚVZ osoby v karanténe (žiaci, deti a zamestnanci ZŠ s MŠ) sú povinné vykonávať nasledovné opatrenia:

a) sledovať svoj zdravotný stav (náhly nástup aspoň jedného z týchto príznakov: horúčka, kašeľ, bolesti hrdla, dýchavičnosť) a v prípade objavenia sa príznakov bez meškania telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára alebo záchrannú zdravotnú službu a podrobiť sa odberu biologického materiálu

b) zostať v domácej izolácii

c) zdržať sa sociálnych kontaktov (napr. návštev kultúrnych, spoločenských, športových alebo iných hromadných podujatí alebo prijímania osôb alebo vykonávania spoločenských aktivít v mieste izolácie)

d) zdržať sa cestovania

e) zdržať sa účasti na výučbových aktivitách s výnimkou e-learningových foriem

f) zdržať sa pracovnej činnosti s výnimkou práce v mieste domácej izolácie

• Prerušenie vyučovania - karanténa

na základe rozhodnutia RÚVZ Bratislava vstupuje škola od 1.10. do 9.10.2020 do desaťdňovej karantény.

Pozitívny prípad COVID 19 sa vyskytol v 4.C. K uzatvoreniu celej ZŠ s MŠ prišlo z dôvodu stretávania sa žiakov mimo školy, súrodeneckých a kamarátskych vzťahov, krúžkovej činnosti, a pod.

Ak sa u žiaka (Vášho dieťaťa) neprejavia žiadne príznaky COVID 19 môže sa po 10 dňoch (12.10.) vrátiť do školy. Ak sa príznaky objavia treba kontaktovať pediatra a dať dieťa otestovať na COVID 19.

Od 1.10. sa začína dištančné vzdelávanie, podrobné informácie podajú triedni učitelia.

NARIADENIE

Ak dá rodič dieťa otestovať v čase riadneho vyučovania, dieťa zostáva doma až pokým nedostane výsledky testov.  Ak je dieťa pozitívne, zostáva doma 10 dní a riadi sa pokynmi pediatra.

• Otvorenie dopravného ihriska a tartanovej dráhy

• V školskom areáli bolo vybudované dopravné ihrisko, ktoré bude v piatok 18.9. o 9.00 slávnostne otvorené žiakmi 1. a 2.ročníka. Akcia je zabezpečená v spolupráci školy, zriaďovateľa školy a polície.

V tento deň bude o 9.30 slávnostne otvorená aj tartanová dráha na školskom ihrisku. Otvárací program (súťaženie žiakov) je zabezpečený v spolupráci školy a zriaďovateľa školy.