• Slávnostné otvorenie šk.r. 2021/2022 - 1. ročník

• Stretnutie prváčikov s pani učiteľkami na školskom basketbalovom ihrisku bude 2.9.2021 (štvrtok)

od 7.50 do 8.00.

Program slávnostného otvorenia:

1. 8.10 slávnostné otvorenie – príhovory pána starostu, pani riaditeľky, pána predsedu rady školy, privítací program, ktorý si pripravili starší spolužiaci
            2. Po ukončení slávnostného otvorenia odchod prvákov do tried hlavným vchodom s pani učiteľkami – do triedy môže ísť s dieťaťom iba jeden rodič (v interiéri je nutné použiť rúško alebo iným spôsobom prekryť dýchacie cesty)
            3. 8.35 zaznie štátna hymna
            4. Do 9.10 informácie pre rodičov zo strany pani učiteľky
            5. 9.10 – príhovor pani riaditeľky
            6. Po príhovore do 10.30 nasleduje práca učiteľky s deťmi – vzájomné zoznamovanie sa detí a pani učiteľky, ...
            7. 10.30 ukončenie prvého školského dňa – dieťa odchádzajú domov s rodičom, ktorý ho čaká pred budovou školy alebo dieťa prihlásené do ŠKD môže zostať v školskom klube detí

Školský klub detí bude 2.9.2021 v prevádzke do 16.00.

Obed je zabezpečený od 11.00 do 13.00 v náhradných priestoroch v spoločenskom dome v Záhorskej Bystrici. Compass Group Vám v najbližších dňoch bude zasielať informatívny mail ohľadom fungovania školskej jedálne.

Z dôvodu, že patríme do zelenej zóny odovzdanie čestného vyhlásenia o bezpríznakovosti je dobrovoľné a naša škola toto tlačivo zatiaľ vyžadovať nebude. Ak by sme boli zaradení do oranžovej zóny toto tlačivo bude potrebné. Riadime sa vyhláškami, nariadeniami a odporúčaniami RÚVZ a školským semaforom.

---

3.9.2021 majú prváci vyučovanie do 11.30 a v nasledujúcom týždni do 10.9.2021 budú mať adaptačný týždeň.

3.9.2021 bude školský klub v prevádzke do 17.00.

• Testovanie žiakov

v rámci aplikácie Edupage budú dnes od 16:00 hod.  spustené ankety ohľadne záväzného zisťovania záujmu  o kloktacie PCR testy a o domáce samotestovanie antigénovými testami. Ankety končia 25.8. o 16:00 hod. Po tomto termíne nie je možné si objednať kloktacie PCR testy a antigénové samotesty.

Možnosť testovania kloktacími PCR testami je umožnená všetkým žiakom ZŠ, ktorých rodičia prejavia záujem o toto testovanie, za účelom udržania bezpečného prostredia v školách. Túto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pokiaľ ich rodičia prejavia záujem. Vo všetkých prípadoch je testovanie dobrovoľné a bezplatné.

V prípade súhlasu je potrebné vyplniť tieto tlačivá:

Vyplnené a podpísané tlačivá je potrebné zaslať na mail:

1. stupeň: sebikova@zshargasova.sk, do 25.08.2021, 16:00 hod.

2. stupeň: michal.ilko16@gmail.com,  do 25.08.2021, 16:00 hod.

Testovanie sa bude realizovať od 2.9. 2021 do 5.9. 2021. Bližšie informácie zverejníme po dohode s dodávateľom testov.

Možnosť testovania antigénovými samotestami na domáce použitie je umožnená všetkým žiakom ZŠ, ktorých rodičia prejavia záujem o toto testovanie, za účelom udržania bezpečného prostredia v školách.  Túto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pokiaľ ich rodičia prejavia záujem. Vo všetkých prípadoch je testovanie dobrovoľné a bezplatné.

Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem dostane 1 balenie, ktoré obsahuje 25 ks testov na domáce samotestovanie a 25 ks sterilných odberových tyčiniek. Testovanie sa odporúča realizovať v pondelok a štvrtok ráno pred nástupom žiaka do školy alebo v prípade, že sa u žiaka prejavuje niektorý z príznakov ochorenia COVID-19.

O presnom dátume a spôsobe preberania samotestov Vás budeme informovať.

Rodičia, ktorí nemajú prihlasovacie údaje do EDUPAGE budú informovaní prostredníctvom emailu.

• Rozširujeme kapacitu ZŠ modulárnymi triedami

pred začiatkom školského roka 2021/2022 pribudnú v školskom areáli 4 modulárne triedy, ktoré pomôžu dočasne rozšíriť kapacitu základnej školy. Sú určené pre triedy 1. a 2. stupňa.

Modulárne triedy zachovajú štandard vyučovania, spĺňajú hygienické a technické normy a zákonné požiadavky na bezpečnosť a požiarnu ochranu a podľa potreby pomôžu rozšíriť kapacitu miestnej základnej školy v najbližšom období 1- 3 rokov.

Modulárne bloky so štandardnou povrchovou úpravou budú vybavené sociálnymi zariadeniami, šatňami, zázemím pre učiteľov a klimatizáciou. Každá modulárna trieda bude vybavená školským nábytkom a interaktívnou tabuľou. Dve modulárne triedy 1. stupňa budú umiestnené na trávnatej ploche v školskom areáli oproti jedálni, dve triedy pre 2. stupeň budú spojené so školským pavilónom.

Rodičia dotknutých žiakov (tried) budú o vyučovaní v modulárnych triedach informovaní v najbližších dňoch cez Edupage.